A tradicional Gala do Deporte do Concello de Narón cumpriu o seu 19 aniversario. O Auditorio Municipal do Alto acolleu esta festa deportiva, na que se distinguíu ás persoas que destacaron ó longo deste ano 2007 nun total de 27 especialidades deportivas.
Narón, 26 de Novembro de 2007.- O xurado, composto por seis periodistas deportivos e tres licenciados polo INEF, elexiu tamén ó mellor deportista do ano. Nesta ocasión o galardón recaeu na xogadora de baloncesto Carolina Díaz Vázquez, do clube Vidrogal Pío XII, quen non puido asistir ó acto por atoparse entrenando en Santiago de Compostela.
Houbo tamén seis mencións á mellor proxección deportiva (que recaeu en Oscar Novo, do clube Cidade de Narón), mellor traxectoria deportiva (Víctor Prado, do Cidade de Narón), á mellor promesa do deporte (Sara Abuín, do Atletismo Sierra Narón), ó mellor clube (Acordes de Narón), e dous mencións especiais polo traballo e dedicación deportiva ó longo de moitos anos no noso concello (Francisco Javier Yánez, da A.D. San Martiño de Xubia, e Mª del Carmen Caballero, do Clube Cidade de Narón).
As disciplinas deportivas premiadas na Gala do Deporte de Narón foron as seguintes: atletismo, automovilismo, baile deportivo e de competición, baloncesto, balonmán, boxeo, caza, colombofilia, fútbol, fútbol-sala, golf, judo, kárate, motociclismo, natación, pesca, piragüismo, remo, silvestrismo, tempo libre, tenis de mesa, tiro con arco, tiro olímpico, triatlón, voleibol, xadrez, e ximnasia rítmica.
A Corporación Municipal de Narón subíu ó estrado do Auditorio para facer entrega dos trofeos e diplomas ós deportistas gañadores. O acto foi aberto polo Concelleiro de Deportes, Guillermo Sánchez Fojo, e clausurado pola Teniente de Alcalde, Angeles Díaz Pardo.
RELACIÓN DE DEPORTISTAS E CLUBES PREMIADOS:
ATLETISMO
Diploma: LIDIA CASAL PRIETO
CLUB ATLETISMO RIA DE FERROL
Mellor Deportista: SAMUEL PAZ CIDONCHA
CLUB ATLETISMO SIERRA NARÓN
------------------------------------------------------------------------------------------
AUTOMOBILISMO
Diploma: FERNANDO RICO RODRIGUEZ
SERGIO MARTINEZ LUACES
SIROCO TEAM NARÓN
Mellor Deportista: PABLO REY VAZQUEZ
CARLOS AMENEIRO RAMIL
ESCUDERIA FERROL
-----------------------------------------------------------------------------------
BAILE DEPORTIVO E DE COMPETICIÓN
Diploma: ALBERTO PÉREZ SEIJAS E IRIA AMENEIROS CORRAL
PADROADO DE CULTURA DO CONCELLO DE NARÓN
Mellor Deportista: DAVID DIAZ FALCÓN E ANDREA FERNÁNDEZ VEGA
PADROADO DE CULTURA DO CONCELLO DE NARÓN
-------------------------------------------------------------------------------------------
BALONCESTO
Diploma: CESAR FREIRE RÁMIREZ
A.D. SANTIAGO APOSTOL
Mellor Deportista: JULIO SUAREZ DA SILVA
CLUBE SAN ROSENDO
------------------------------------------------------------------------------------------
BALONMÁN
Diploma: ADRIANO FERNANDEZ MUÑIZ
CLUBE BALONMÁN NARÓN
Mellor Deportista: ALICIA FERNANDEZ FRAGA
CLUBE BALONMÁN NARÓN
-----------------------------------------------------------------------------------------
BOXEO
Mellor Deportista: RAÚL GARCÍA GONZÁLEZ
BOXIN NARÓN
--------------------------------------------------------------------------------------------
CAZA
Mellor Deportista: MANUEL ANTONIO SALIDO FERNANDEZ
SOCIEDADE CAZA E PESCA XUVIA
-------------------------------------------------------------------------------------
COLOMBÓFILIA
Diploma: RAMÓN BELLO REY
P. MENSAXEIRAS NARÓN
Mellor Deportista: NICOLÁS REY FACHAL
UNIÓN COLOMB.MARIÑAS ALTAS
------------------------------------------------------------------------------------
FÚTBOL
Diploma: JOSÉ M. FERNÁNDEZ LÓPEZ
SOCIEDADE DEPORT. O VAL
Mellor Deportista: JORGE LÓPEZ MÉNDEZ
CLUBE NARÓN BALOMPÉ
------------------------------------------------------------------------------------
FÚTBOL SALA
Diploma: JAVIER ALBES TESTA
CLUBE CIDADE DE NARÓN
Mellor Deportista: UNAI SÁNCHEZ LEDO
CLUBE CIDADE DE NARÓN
-----------------------------------------------------------------------------------
GOLF
Mellor Deportista: EQUIPO SENIOR
CLUBE DE GOLF CAMPOMAR
------------------------------------------------------------------------------------
JUDO
Mellor Deportista: LÁZARO RODRIGUEZ DOMINGUEZ
GRUPO BAZÁN
--------------------------------------------------------------------------------
KÁRATE
Diploma ESTEFANÍA LÓPEZ TEIJEIRO
ESCOLA SUPERIOR DE KÁRATE
Mellor Deportista: BRAIS CASAS SANCHEZ
ESCOLA SUP. DE KÁRATE NARÓN
--------------------------------------------------------------------------------------
MOTOCICLISMO
Mellor Deportista: NOELIA LORENZO RODRÍGUEZ
-----------------------------------------------------------------------------------
NATACIÓN
Diploma: NOA SOBRADO CANOSA
A.D. NAUTICO NARÓN
Mellor Deportista: CARLA LÓPEZ SUÁREZ
A.D. NAUTICO NARÓN
------------------------------------------------------------------------------------
PESCA
Mellor Deportista: VICENTE PICO ANIDOS
SOCIEDADE CAZA E PESCA XUVIA
---------------------------------------------------------------------------------
PIRAGÜISMO
Diploma ANDREA PÉREZ PERMUY
AGRUPA. DEPORTIVO ALTEA
Mellor Deportista NOEMÍ CASTRO DURÁN
AGRUPA. DEPORTIVA ALTEA
----------------------------------------------------------------------------------
REMO
Diploma JOSÉ ALBERTO LORENZO GONZALEZ
A. D. SAN MARTIÑO DE XUBIA
Mellor Deportista JUAN ANTONIO SANTOS VILLADONIGA
A.D. SAN MARTIÑO DE XUBIA
--------------------------------------------------------------------------------
SILVESTRISMO
Diploma CAMILO TABOADA PIÑEIRO
CLUB CAZADORES A FAISCA
Mellor Deportista JOSÉ MANUEL ESARTE BELTRÁN
CLUB DE CAZADORES A FAISCA
-----------------------------------------------------------------------------------
TEMPO LIBRE
Diploma GONZALO SANDE MUÑOZ
ASOCIA. XUVENIL TEMPO LIBRE “CROIO”
Mellor Deportista OSCAR LOPEZ PUENTE
ASOCIA.XUVENIL TEMPO LIBRE “CROIO”
------------------------------------------------------------------------------------
TENIS DE MESA
Diploma ADRIAN FERREIRA BERMÚDEZ
CLUB NARÓN TENIS DE MESA
Mellor Deportista ADRIAN VIDAL FERNÁNDEZ
CLUB NARÓN TENIS DE MESA
--------------------------------------------------------------------------------------
TIRO CON ARCO
Diploma OSCAR SABUZ VIDAL
CLUBE ARCO NARÓN
Mellor Deportista XAQUIN MIRA GARCÍA
CLUBE ARCO NARÓN
----------------------------------------------------------------------------------------
TIRO OLIMPICO
Mellor Deportista DARIO PIROSCIA PENADE
C. TIRO OLIMPICO EL CASTRO
----------------------------------------------------------------------------------------
TRIATLÓN
Mellor Deportista RUBÉN BOUZA CALVO
C.T. BRICOSA- PIEDRAS DE SANTIAGO (COMPOSTELA)
------------------------------------------------------------------------------------------------
VOLEIBOL
Diploma LAURA RODRÍGUEZ MARCOS.
CLUBE VOLEIBOL ALDEBARÁN NARÓN
Mellor Deportista HECTOR FERNANDEZ COUCE
CLUBE VOLEIBOL ALDEBARAN NARÓN
--------------------------------------------------------------------------------------
XADREZ
Diploma PABLO FERNÁNDEZ LÓPEZ
CÍRCULO XADREZ NARÓN
Mellor Deportista JOSÉ RAMON PANTIN SOUTO
CIRCULO XADREZ NARÓN
-------------------------------------------------------------------------------------------
XIMNASIA RÍTMICA
Diploma TATIANA PÉREZ LÓPEZ
CLUBE ACORDES NARÓN
Mellor Deportista INÉS MARTÍNEZ ARRAIZA
CLUBE ACORDES NARÓN
--------------------------------------------------------------------------------------------------