Concello de Narón
Espa�ol
Entrada a Naronmail
 

Deportes Cultura
Deportes Cultura
Policía Local de Narón dameuntoke
Policía local Mocidade
Concellería de Igualdade Biblioteca de Narón
Igualdade Biblioteca de Narón
Turismo de Narón Do berce á rúa
Turismo Do berce á rúa
Outras webs Narón, Cidade Fidalga
Outras Webs Narón, Cidade Fidalga
Novas
 
EXITO DE PARTICIPACIÓN NA 21ª EDICION DA GALA DO DEPORTE DE NARÓN
EXITO DE PARTICIPACIÓN NA 21ª EDICION DA GALA DO DEPORTE DE NARÓN
O Pazo da Cultura encheuse para acoller ós premiados nas 27 disciplinas deportivas.
Narón, 19 de Novembro de 2009.- O Pazo da Cultura de Narón foi o escenario elexido por primeira vez para a celebración da tradicional Gala do Deporte de Narón, que este ano cumpriu a sua 21ª edición. A Concelleira de Deportes, Natalia Hermida e o Alcalde de Narón, Jose Manuel Blanco, foron os encargados de abrir e pechar o acto respectivamente, e ambos incidiron no compromiso que ten dende sempre o Concello co fomento e a promoción do deporte local.
A Gala do Deporte homenaxeou ós mellores deportistas do ano 2009 nas 27 disciplinas deportivas que se practican neste municipio, e entregou o galardón ó Mellor Deportista de Narón do ano 2009 á atleta Mª Belén Toimil Fernández, do Clube de Atletismo Sierra de Narón. Tamén foi premiada a Escola Superior de Kárate de Narón coma mellor clube.

Relación de deportistas e clubes premiados na 21ª Gala do Deporte de Narón:

ATLETISMO

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade María Belén Toimil Ferández
Club Atletismo Sierra Narón

Diploma de Base Tatiana Legazpi Díaz
Club Atletismo Sierra Narón
Mellor Deportista de Base Sergio Piñón Paz
Club Atletismo Sierra Narón


AUTOMOBILISMO


Diploma da Especialidade Fernando Rico Rodríguez
Sergio Martínez Luaces
Siroco Team Narón
Mellor Deportista da Especialidade Pablo Rey Vázquez
Escudería Ferrol


BAILE DEPORTIVO E DE COMPETICIÓN


Diploma da Especialidade Adrián Vieito Rodríguez
Iria Ameneiros Corral
Padroado da Cultura de Narón
Mellor Deportista da Especialidade David Díaz Falcón
Andrea Fernández Vega
Padroado da Cultura de Narón


BALONCESTO

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade Carolina Díaz Vázquez
Club Pío XII

Diploma de Base Pablo López Pereiro
A.D. Santiago Apostol
Mellor Deportista de Base Manuel Aldrey Vázquez
Club Baloncesto Ferrol


BALONMÁN


Diploma da Especialidade César de Castro González
Club Balonmán Narón
Mellor Deportista da Especialidade Juan Carlos Piñeiro Fernández
Club Balonmán Narón

Diploma de Base Ignacio Foces López
Club Balonmán Narón
Mellor Deportista de Base Victor Seijo García
Club Balonmán Narón


BILLAR

Diploma da Especialidade Jairo Valeros Sanmartín
Club de Billar Narón
Mellor Deportista Rubén Castiñeira Sanmartín
Club de Billar Narón


BOXEO

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade Iago Díaz Sanmartín
Club Boxin Narón


CHAVE

Diploma da Especialidade Alvaro López López
Club Amigos da Chave de Ferrolterra
Mellor Deportista Antonio Fernández Couto
Club Amigos da Chave de Ferrolterra



COLOMBÓFILIA

Diploma da Especialidade Jesús Seco Blanco
C.C. Pombas Mensaxeiras de Narón
Mellor Deportista da Especialidade Ricardo Paños Servia
C.C. Pombas Mensaxeiras de Narón



FÚTBOL SALA

Diploma da Especialidade Víctor Prado Vázquez
Club Cidade de Narón
Mellor Deportista da Especialidade Eduardo Saavedra Cebreiro
Club Deportivo Burela Futbol Sala

Diploma de Base Angel Padín Méndez
Club Cidade de Narón
Mellor Deportista de Base Hugo Vaamonde González
Club Cidade de Narón


FÚTBOL

Diploma da Especialidade Miguel Angel López Lorenzo
S.D O Val de Narón
Mellor Deportista da Especialidade Ever Pena Seco
Club Narón Balompé Piñeiros

Diploma de Base Marcos Rivero López
S.D O Val de Narón
Mellor Deportista de Base Aitor Abuín Argueso
Club Narón Balompé Piñeiros


GOLF

Diploma da Especialidade Fausto Rodríguez Lanza
Club de Golf Campomar
Mellor Deportista da Especialidade Alfonso Díaz García
Club de Golf Campomar

Diploma de Base Iñigo López-Pizarro Rodríguez
Club de Golf Campomar
Mellor Deportista de Base Pablo Rodríguez Vilaboa
Club de Golf Campomar

JUDO

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade Lázaro Rodríguez Domínguez
Federación Galega de Judo

Diploma de Base Sergio Trillo Valerio
Federación Galega de Judo
Mellor Deportista de Base Pablo Trillo Valerio
Federación Galega de Judo



KÁRATE

Diploma da Especialidade Iván Rodríguez Vilariño
Escola Superior de Kárate de Narón
Mellor Deportista da Especialidade Natalia Casal García
Escola Superior de Kárate de Narón

Diploma de Base Estefanía López Teijeiro
Escola Superior de Kárate de Narón
Mellor Deportista de Base Iván Vázquez Rivas
Escola Superior de Kárate de Narón


MOTOCICLISMO

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade Noelia Lorenzo Rodríguez
TMR Noelia Competición

NATACIÓN

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade Miguel Gracia Carbajo
A.D. Naútico de Narón

Diploma de Base Marina Filgueira Martínez
A.D. Naútico de Narón
Mellor Deportista de Base Cristina Porta Peña
Club Marina Ferrol

PIRAGÜISMO


Diploma da Especialidade José Manuel Ferreira Casanova
Club de Piraguismo Narón
Mellor Deportista da Especialidade Alberto López Castro
Club de Piraguismo Narón


REMO

Diploma da Especialidade Adrián Díaz Pita
Club de Remo Narón
Mellor Deportista da Especialidade Anxo López Blanco
Club de Remo Narón

Diploma de Base Antoiño Eloi López Prado
Club de Remo Narón
Mellor Deportista de Base Pedro García Eguren
Club de Remo Narón


SILVESTRISMO

Diploma da Especialidade José Luis López Ferreiro
Club de Cazadores “ A Faísca”
Mellor Deportista da Especialidade Jesús Angel Faraldo Ares
Club de Cazadores “ A Faísca”


TEMPO LIBRE

Diploma da Especialidade Celtia Dopico Rivas
A.X.Croio
Mellor Deportista da Especialidade Melina Irene Castro Leira
A.X.Croio


TENIS DE MESA


Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade Jorge Martín Irago
Club Narón de Tenis de Mesa

Diploma de Base Belén Sañudo Costoya
Club Narón de Tenis de Mesa
Mellor Deportista de Base Daniel Mato Lama
Club Narón de Tenis de Mesa


TIRO CON ARCO


Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade Rodrigo Fernández Gómez
Club Arco Narón

Diploma de Base

Mellor Deportista de Base Pablo Vilar Iglesias
Club Arco Narón



TIRO OLIMPICO

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade Darío Piroscia Penado
Club de Tiro Olímpico El Castro


TRIATLÓN

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade Brais Canosa Fernández
A.D. Naútico de Narón


VOLEIBOL

Diploma da Especialidade Cristian González Castro
Club Deportivo Aldebarán
Mellor Deportista da Especialidade Lorena di Carluccio Casal
Club Deportivo Aldebarán

Diploma de Base Saray Fernández Couce
Club Deportivo Aldebarán
Mellor Deportista de Base Oscar Prieto Fernández
Club Deportivo Aldebarán


XADREZ

Diploma da Especialidade Santiago Paz Pérez
Círculo Xadrez Narón
Mellor Deportista da Especialidade Juan Manuel Caneiro Couto
Círculo Xadrez Narón

Diploma de Base Laura Formoso Leal
Círculo Xadrez Narón
Mellor Deportista de Base Rubén Rodríguez Varela
Círculo Xadrez Narón



XIMNASIA RÍTMICA

Diploma da Especialidade Tatiana Pérez López
Club Acordes Narón
Mellor Deportista da Especialidade Andrea Devesa Jover
Club Acordes Narón

Diploma de Base Irene Riveira López
Club Acordes Narón
Mellor Deportista de Base Sara Amado Piñeiro
Club Acordes Narón



2º.- NOMEAR COAS MENCIÓNS ESPECIAIS ÓS/ÁS SEGUINTES DEPORTISTAS:

MELLOR PROMESA

MÉRITOS

- Medalla de ouro en 50 metros valla con 8,13 e medalla de ouro en triple salto con 10,79 metros.
- Medalla de prata en salto de altura con 1,52 metros e medalla de prata en lanzamento de peso con 9,42 metros no Campionato Galego Xuvenil de Pista Cuberta celebrado na Coruña o 18 de Xaneiro de 2009.
- Medalla de bronce en 50 metros valla con 8,02 e medalla de bronce en triple salto con 11,04 m. no Campionato Galego Absoluto de Pista Cuberta celebrado na Coruña o 7 de febreiro de 2009.
- Cuarto posto no Campionato de España Xuvenil de pista cuberta en probas combinadas con 3.100 puntos.
- Está situada no Rankig de España de pista cuberta xuvenil no 4º posto con 3.100 puntos.
- Medalla de ouro en 100 metros valla, medalla de prata en triple salto e medalla de bronce en lanzamento de peso no Campionato Xuvenil de Pista ao Aire Libre celebrado en Pontevedra o 27 de Xuño de 2009..
- Medalla de Ouro en 100 metros valla no Campionato Galego Absoluto celebrado en Ferrol o 27 de xuño de 2009.
- Medalla de prata no Campionato de España Xuvenil, formando parte coa Selección Galega celebrado en Aviles, na proba de 100 metros valla.
- Medalla de ouro no Campionato Galego de Probas Combinadas celebrado en Pontevedra o 2 e 3 de Agosto de 2009 con 3.429 puntos.
- Subcampiona de España no Campionato de España Xuvenil celebrado en Motril os día 20 e 21 de Xuño de 2009 en probas combinadas con 3.476 puntos.
Nomeado Sonia Beceiro Fernández
Clube Atletismo Sierra Narón


MELLOR TRAXECTORIA DEPORTIVA

MÉRITOS

- Subcampión individual no Campionato Galego Absoluto.
- Campión de dobres mixtos no Campionato Galego Absoluto.
- Quinto de dobres masculinos no Campionato Galego Absoluto.
- Terceiro do Torneo do Albariño na categoría absoluta.
- Oitavo no Top Estatal da categoría Sub-21.
- Sexto no Torneo Estatal da Categoría Sub-21.
- Noveno no Campionato de España Sub-21.
- Quinto no Ranking Estatal da categoría Sub-21.
- Terceiro no Ranking Galego Absoluto.
- Primeiro no Ranking Galego Sub-23.
- Convocado pola Selección Galega Absoluta para participar no segundo torneo de seleccións autonómicas.
- Fichado recentemente polo Club Cambados Tenis de Mesa para xogar na División de Honra masculina nesta temporada.
Nomeado Adrián Vidal Fernández
Clube Club Tenis de Mesa Narón


MELLOR ADESTRADOR

MÉRITOS

- Polo esforzo e traballo o longo de moitos anos no Club Atletismo Sierra Narón, sendo o actual adestrador da Campiona de España na especialidade de lanzamento de peso.

Nomeado Ramiro Couce Bellón
Clube Club Atletismo Sierra Narón


POLO TRABALLO, DEDICACIÓN DEPORTIVA E HUMANA AO LONGO DE MOITOS ANOS NO NOSO CONCELLO

MÉRITOS

- Pola súa dedicación e labor humana o longo de moitos anos na Asociación Nosa Sra. de Chamorro e polo traballo de integración e mellora da calidade de vida deste colectivo.

Nomeado Juan Carlos Couce Freire
Clube Asociación Nosa Sra. De Chamorro

MÉRITOS

- Pola súa dedicación deportiva e polo fomento na nosa comarca da actividade do Voleibol
Nomeado Manuel Seco Hermida
Clube Club Voleibol Aldebarán

POLOS TITULOS ACADADOS NESTA TEMPORADA

MERITOS

- Campión de España de Supermotard 2009 das seis probas celebradas en Barcelona, Teruel, Murcia, Valencia, Pontevedra e Zaragoza.
- Subcampión Galego de Supermotard 2009 das catro probas celebradas en Pontevedra.
Nomeado Juan Francisco Romero Díaz
Clube Club T.M.R. Noelia Competición



POLOS MERITOS DEPORTIVOS CONSEGUIDOS AO LONGO DA SÚA CARREIRA PROFESIONAL E A SÚA APOSTA POLA FORMACIÓN DE FUTURAS XERACIÓNS.

MERITOS


Esta parella foi a principal impulsora da actividade de Baile de Salón tanto en Narón como na comarca, sendo o seu curriculum o primeiro na Provincia da Coruña, e atopándose entre os tres primeiros de Galicia.

Con motivo de conseguir ser terceiros de España no seu primeiro ano como profesionais tiveron a posibilidade de representar a España no Campionato de Europa celebrado en Moscú donde conseguiron meterse entre as 32 mellores parellas de Europa.

Nomeado Sandra García Pérez
Román Romero Franco
Clube Padroado da Cultura do Concello de Narón


POR ACADAR O ASCENSO Á LIGA GALEGA DE XUVENÍS.

MERITOS

- Por acadar o ascenso a Liga Galega de Xuvenís.

Clube Equipo xuvenil do Club Narón Balompé Piñeiros


MELLOR CLUBE

MERITOS


- Polos resultados acadados nesta última temporada deportiva e o esforzo realizado coas escolas de base.
Club Escola Superior de Karate de Narón


3º.- NOMEAR ENTRE TODAS E TODOS OS DEPORTISTAS DE NARÓN AVALIADOS, POR UNANIMIDADE, COMA MELLOR DEPORTISTA DE NARÓN DO ANO 2009 A:

CURRICULUM

- Medalla de ouro no Campionato Galego Cadete de Pista Cuberta celebrado na Coruña el 8 de Marzo de 2009, cunha marca de 11,66 metros.

- Medalla de bronce no Campionato de España Cadete de Pista Cuberta celebrado en Oviedo o 21 de Marzo de 2009, cun lanzamento de 11,77 metros.

- Está situada no Ranquing Galego de Pista Cuberta Cadete en 1ª posición e no Ranquing de España en 3ª posición.

- Medalla de ouro no Campionato Galego Cadete de Pista ó Aire Libre celebrado en Cangas o 9 de maio de 2009 en lanzamento de peso cunha marca de 11,83 metros. Medalla de ouro no mesmo campionato en lanzamento de disco cunha marca de 33,36 metros.

- Campiona de España cadete por autonomías coa Selección Galega Cadete no Campionato de España celebrado en Zaragoza o 13 de Xuño de 2009, en lanzamento de peso cunha marca de 11,85 metros (Única atleta galega cadete en acadar o primeiro posto).

- Campiona de España cadete celebrado en Prat de Llobregat o 18 e 19 de outubro de 2009 en lanzamento de peso c unha marca de 12,73 metros.

- Campiona de España cadete no mesmo campionato en lanzamento de disco cunha marca de 37,97 metros.

- Primeira no Ranking de España en lanzamento de peso e disco coas marcas obtidas no último campionato.

Nomeado María Belén Toimil Fernández
Club Atletismo Sierra Narón
Mellor deportista de Narón 2009


O xurado estivo formado polos seguintes membros:
D. JUAN A. GALEGO VEIGA XORNALISTA
D. ALFONSO LOPEZ TEIJEIRO XORNALISTA
D. SANTIAGO REY CANCELA XORNALISTA
D. XAN MORALES SOMOZA XORNALISTA
D. JOSE SORDO FREIRE LICENCIADA POLO INEF
D. JOSÉ LUIS TUIMIL LÓPEZ LICENCIADO POLO INEF
D. JOSE MANUEL VARELA ESPIÑEIRA LICENCIADO POLO INEF
Ademáis, o xerente do Padroado de Deportes de Narón, Rafael Flores, actuou coma secretario de dito xurado.






Últimas novasu Tódalas novas

<<< Decembro 2017 >>>

LMMXVSD
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
20
22
23
24
25
27
29
30
31
Eventos do Concello
   
 
Concello de Narón - Aviso legal