Concello de Narón
Espa�ol
Entrada a Naronmail
 

Deportes Cultura
Deportes Cultura
Policía Local de Narón dameuntoke
Policía local Mocidade
Concellería de Igualdade Biblioteca de Narón
Igualdade Biblioteca de Narón
Turismo de Narón Do berce á rúa
Turismo Do berce á rúa
Outras webs Narón, Cidade Fidalga
Outras Webs Narón, Cidade Fidalga
Novas
 
NARÓN PREMIOU ÓS MELLORES DEPORTISTAS DO ANO NA 19ª EDICIÓN DA GALA DO DEPORTE
NARÓN PREMIOU ÓS MELLORES DEPORTISTAS DO ANO NA 19ª EDICIÓN DA GALA DO DEPORTE
A tradicional Gala do Deporte do Concello de Narón cumpriu o seu 19 aniversario. O Auditorio Municipal do Alto acolleu esta festa deportiva, na que se distinguíu ás persoas que destacaron ó longo deste ano 2007 nun total de 27 especialidades deportivas.
Narón, 26 de Novembro de 2007.- O xurado, composto por seis periodistas deportivos e tres licenciados polo INEF, elexiu tamén ó mellor deportista do ano. Nesta ocasión o galardón recaeu na xogadora de baloncesto Carolina Díaz Vázquez, do clube Vidrogal Pío XII, quen non puido asistir ó acto por atoparse entrenando en Santiago de Compostela.

Houbo tamén seis mencións á mellor proxección deportiva (que recaeu en Oscar Novo, do clube Cidade de Narón), mellor traxectoria deportiva (Víctor Prado, do Cidade de Narón), á mellor promesa do deporte (Sara Abuín, do Atletismo Sierra Narón), ó mellor clube (Acordes de Narón), e dous mencións especiais polo traballo e dedicación deportiva ó longo de moitos anos no noso concello (Francisco Javier Yánez, da A.D. San Martiño de Xubia, e Mª del Carmen Caballero, do Clube Cidade de Narón).

As disciplinas deportivas premiadas na Gala do Deporte de Narón foron as seguintes: atletismo, automovilismo, baile deportivo e de competición, baloncesto, balonmán, boxeo, caza, colombofilia, fútbol, fútbol-sala, golf, judo, kárate, motociclismo, natación, pesca, piragüismo, remo, silvestrismo, tempo libre, tenis de mesa, tiro con arco, tiro olímpico, triatlón, voleibol, xadrez, e ximnasia rítmica.

A Corporación Municipal de Narón subíu ó estrado do Auditorio para facer entrega dos trofeos e diplomas ós deportistas gañadores. O acto foi aberto polo Concelleiro de Deportes, Guillermo Sánchez Fojo, e clausurado pola Teniente de Alcalde, Angeles Díaz Pardo.

RELACIÓN DE DEPORTISTAS E CLUBES PREMIADOS:

ATLETISMO

Diploma: LIDIA CASAL PRIETO
CLUB ATLETISMO RIA DE FERROL

Mellor Deportista: SAMUEL PAZ CIDONCHA
CLUB ATLETISMO SIERRA NARÓN
------------------------------------------------------------------------------------------

AUTOMOBILISMO

Diploma: FERNANDO RICO RODRIGUEZ
SERGIO MARTINEZ LUACES
SIROCO TEAM NARÓN

Mellor Deportista: PABLO REY VAZQUEZ
CARLOS AMENEIRO RAMIL
ESCUDERIA FERROL
-----------------------------------------------------------------------------------

BAILE DEPORTIVO E DE COMPETICIÓN

Diploma: ALBERTO PÉREZ SEIJAS E IRIA AMENEIROS CORRAL
PADROADO DE CULTURA DO CONCELLO DE NARÓN

Mellor Deportista: DAVID DIAZ FALCÓN E ANDREA FERNÁNDEZ VEGA
PADROADO DE CULTURA DO CONCELLO DE NARÓN
-------------------------------------------------------------------------------------------

BALONCESTO

Diploma: CESAR FREIRE RÁMIREZ
A.D. SANTIAGO APOSTOL

Mellor Deportista: JULIO SUAREZ DA SILVA
CLUBE SAN ROSENDO
------------------------------------------------------------------------------------------

BALONMÁN

Diploma: ADRIANO FERNANDEZ MUÑIZ
CLUBE BALONMÁN NARÓN

Mellor Deportista: ALICIA FERNANDEZ FRAGA
CLUBE BALONMÁN NARÓN
-----------------------------------------------------------------------------------------

BOXEO

Mellor Deportista: RAÚL GARCÍA GONZÁLEZ
BOXIN NARÓN

--------------------------------------------------------------------------------------------

CAZA

Mellor Deportista: MANUEL ANTONIO SALIDO FERNANDEZ
SOCIEDADE CAZA E PESCA XUVIA

-------------------------------------------------------------------------------------

COLOMBÓFILIA

Diploma: RAMÓN BELLO REY
P. MENSAXEIRAS NARÓN

Mellor Deportista: NICOLÁS REY FACHAL
UNIÓN COLOMB.MARIÑAS ALTAS
------------------------------------------------------------------------------------

FÚTBOL

Diploma: JOSÉ M. FERNÁNDEZ LÓPEZ
SOCIEDADE DEPORT. O VAL

Mellor Deportista: JORGE LÓPEZ MÉNDEZ
CLUBE NARÓN BALOMPÉ
------------------------------------------------------------------------------------

FÚTBOL SALA


Diploma: JAVIER ALBES TESTA
CLUBE CIDADE DE NARÓN

Mellor Deportista: UNAI SÁNCHEZ LEDO
CLUBE CIDADE DE NARÓN
-----------------------------------------------------------------------------------

GOLF

Mellor Deportista: EQUIPO SENIOR
CLUBE DE GOLF CAMPOMAR
------------------------------------------------------------------------------------

JUDO

Mellor Deportista: LÁZARO RODRIGUEZ DOMINGUEZ
GRUPO BAZÁN

--------------------------------------------------------------------------------

KÁRATE

Diploma ESTEFANÍA LÓPEZ TEIJEIRO
ESCOLA SUPERIOR DE KÁRATE

Mellor Deportista: BRAIS CASAS SANCHEZ
ESCOLA SUP. DE KÁRATE NARÓN
--------------------------------------------------------------------------------------

MOTOCICLISMO

Mellor Deportista: NOELIA LORENZO RODRÍGUEZ

-----------------------------------------------------------------------------------

NATACIÓN

Diploma: NOA SOBRADO CANOSA
A.D. NAUTICO NARÓN

Mellor Deportista: CARLA LÓPEZ SUÁREZ
A.D. NAUTICO NARÓN
------------------------------------------------------------------------------------

PESCA

Mellor Deportista: VICENTE PICO ANIDOS
SOCIEDADE CAZA E PESCA XUVIA
---------------------------------------------------------------------------------

PIRAGÜISMO

Diploma ANDREA PÉREZ PERMUY
AGRUPA. DEPORTIVO ALTEA

Mellor Deportista NOEMÍ CASTRO DURÁN
AGRUPA. DEPORTIVA ALTEA
----------------------------------------------------------------------------------

REMO

Diploma JOSÉ ALBERTO LORENZO GONZALEZ
A. D. SAN MARTIÑO DE XUBIA

Mellor Deportista JUAN ANTONIO SANTOS VILLADONIGA
A.D. SAN MARTIÑO DE XUBIA

--------------------------------------------------------------------------------

SILVESTRISMO

Diploma CAMILO TABOADA PIÑEIRO
CLUB CAZADORES A FAISCA

Mellor Deportista JOSÉ MANUEL ESARTE BELTRÁN
CLUB DE CAZADORES A FAISCA
-----------------------------------------------------------------------------------

TEMPO LIBRE

Diploma GONZALO SANDE MUÑOZ
ASOCIA. XUVENIL TEMPO LIBRE “CROIO”

Mellor Deportista OSCAR LOPEZ PUENTE
ASOCIA.XUVENIL TEMPO LIBRE “CROIO”
------------------------------------------------------------------------------------

TENIS DE MESA

Diploma ADRIAN FERREIRA BERMÚDEZ
CLUB NARÓN TENIS DE MESA

Mellor Deportista ADRIAN VIDAL FERNÁNDEZ
CLUB NARÓN TENIS DE MESA
--------------------------------------------------------------------------------------

TIRO CON ARCO

Diploma OSCAR SABUZ VIDAL
CLUBE ARCO NARÓN

Mellor Deportista XAQUIN MIRA GARCÍA
CLUBE ARCO NARÓN
----------------------------------------------------------------------------------------

TIRO OLIMPICO


Mellor Deportista DARIO PIROSCIA PENADE
C. TIRO OLIMPICO EL CASTRO
----------------------------------------------------------------------------------------
TRIATLÓN

Mellor Deportista RUBÉN BOUZA CALVO
C.T. BRICOSA- PIEDRAS DE SANTIAGO (COMPOSTELA)
------------------------------------------------------------------------------------------------

VOLEIBOL

Diploma LAURA RODRÍGUEZ MARCOS.
CLUBE VOLEIBOL ALDEBARÁN NARÓN

Mellor Deportista HECTOR FERNANDEZ COUCE
CLUBE VOLEIBOL ALDEBARAN NARÓN

--------------------------------------------------------------------------------------

XADREZ

Diploma PABLO FERNÁNDEZ LÓPEZ
CÍRCULO XADREZ NARÓN
Mellor Deportista JOSÉ RAMON PANTIN SOUTO
CIRCULO XADREZ NARÓN

-------------------------------------------------------------------------------------------

XIMNASIA RÍTMICA

Diploma TATIANA PÉREZ LÓPEZ
CLUBE ACORDES NARÓN

Mellor Deportista INÉS MARTÍNEZ ARRAIZA
CLUBE ACORDES NARÓN
--------------------------------------------------------------------------------------------------



Más fotos de la noticia


Últimas novasu Tódalas novas

<<< Xullo 2018 >>>

LMMXVSD
 
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
13
14
15
18
20
21
22
24
25
27
28
29
30
31
 
Eventos do Concello
   
 
Concello de Narón - Aviso legal